Superlige, kreu nuk ndryshon

26/08/2009 18:45

Dinamo dhe Besa vazhdojne serine e fitoreve dhe kryesimin e Superliges, nderkohe qe Apolonia ka mposhtur 2-0 Tiranen, duke u ngjitur ne vendin e 3 dhe vene ne rrezik vazhdueshmerine e Loncarevic si trajneri i bardhebluve.

Kryeqytetasit e Muces, nuk kane kursyer as Shkumbinin me 10 lojtare, duke mundur keta te fundit 2-1 ne “Qemal Stafa”.

Blute kane zhbllokuar rezultatin vetem 4 minuta para perfundimit te pjeses se pare, fale Elis Bakajt.

Duke mos mjaftuar humbja 1-0, Shkumbini detyrohet qe te luaje 30 minutat e fundit me 10 lojtare pas daljes me te kuqe te Capjes.

Duke perfituar nga epersia numerike, Dinamo shfaqet me e rrezikshme, madje shenon serish ne te 78 minute me ane te Elis Bakaj.

Atehere kur mendohej se ndeshja do te mbyllej me kete rezultat, Rekal shenon golin e vetem per Shkumbinin, gol qe nuk sherben me shume sesa per statistike.

Edhe Besa ka fituar ne javen e 5, 1-0 me Skenderbeun. Edhe pse me veshtiresi, kavajasit e Duros kane arritur te marrin 3 piket fale golit te Xhafaj ne pjesen e pare.

Surpriza e kesaj jave eshte Apolonia e cila ka mundur 2-0 Tiranen e Loncarevic.

Vetem 6 minutat e fundit i kane mjaftuar fierakeve te cilet brenda ketij harku kohor kane shenuar 2 here me Meto dhe Berkic.

Teuta ka fituar 1-0 me Vllaznine, duke thelluar akoma me shume krizen te shkodranet te cilet kane 3 jave qe nuk po arrijne te fitorja. Gugash Magani e ka nisur me humbje aventuren e tij te Flamurtari.

Skuadra vlonjate eshte mundur 2-0 nga Gramozi, rezultat ky qe i ngjit keta te fundit ne vendin e 8, nderkohe qe fundos Flamurtarin ne fund te klasifikimit.

Sfida e vetme e javes se 5 qe ka perfunduar ne barazim dhe pa u shenuar asnje gol eshte ajo mes Kastriotit dhe Lacit.