Milan-Inter, rriten ethet e derbit

26/08/2009 12:20

Kur duhen edhe disa dite nga e shtuna ne mbremje, Milano eshte perfshire nga ethet e derbit.

Ne skuadren e Milanit, dyshimi i vetem eshte ai i shokut te sulmit per brazilianin Pato, pasi per kete post jane tre kandidatura, Huntelaar, Boriello dhe Inzaghi. Nderkohe Interi do ta nise ndeshjen pa mesfushorin Muntari, ndersa Zanetti do vendoset ne mesfushe. Sulmi do te perbehet nga tredhembeshi Balotelli-Eto’o-Milito.

Ne kete ambient te tensionuar, as protagonistet nuk kane mundur t’u bejne bisht deklaratave.

“Ata kane tre pike, ne nje, prandaj jane favorite”, parashikon Materazzi. Nga ana tjeter, mesfushori kuqezi, Genaro Gattuso nuk kursen levdatat per trajnerin Mourinho duke thene se, “ai eshte nje trajner i madh”.

Top Channel