Maradona: Messi ka kaluar etapat me shpejt se mua

25/08/2009 10:50

“Ne karrieren e tij, Leonel Messi i ka kaluar etapat me shpejt se mua”. Keshtu eshte shprehur Diego Armando Maradona.

Trajneri i kombetares argjentinase i cili me 5 shtator do te perballet me Brazilin, ndeshje e vlefshme per boterorin e Amerikes se Jugut, ka deklaruar se “ndryshe nga mua, Messi nuk ka pesuar demtime te medha”.

“Ne kohen qe luaja me Bercelonen kam kaluar epatitin dhe kam thyer nje kavilje”, tha Maradona.

Top Channel