F1, Alonso me i shpejti ne provat e dyta te lira

21/08/2009 17:10

Fernando Alonso ka qene me i shpejti i sesionit te dyte te provave te lira per Cmimin e Madh te Evropes qe do te zhvillohet te dielen ne Valencia.

Piloti i Renault e ka zhvilluar xhiron per 1’39”404.

Mbrapa tij ka qene dy Brawn Gp e Jenson Button dhe Rubens Barrichello.

Piloti i Ferrarit Kimi Raikkonen ka rezultuar i 11-ti, ndersa Luca Badoer qe zevendesoi Massen pas aksidentit, rezultoi i 12-ti.

Top Channel