Chelsea merr kryesimin

19/08/2009 08:35

Chelsea i Ancelotit ka permbysur rezultatin duke mundur 3-1 Sanderlendin e Lorik Canes.

Bent kaloi vendasit ne avantazh ne minuten e 17, nje gol qe shokoi londinezet te cilet deri ne ate minute ishin padronet e fushes.

Por ekipi i Stiv Brus nuk arriti te ruaje rezultatin dhe ne pjesen e dyte ra pre e pervojes se lojtareve te skuadres se Chelsea, te cilet qe ne fillimin e saj barazuan me Balak.

Cheslea vazhdonte presionin ne porten e Sanderlandit, ndersa keta te fundit nuk arrinin te nxirrnin topin nga fusha e tyre.

Ne minuten e 60, Drogba fitoi nje 11 metersh qe u shnderrua ne gola nga Lampard dhe 9 minuta me vone Deco trefishon rezultatin duke mbyllur gjithcka ne 3-1.

Kjo fitore e ngjit skuadren e Chelsea perkohesisht ne krye te klasifikimit ne Premier League.

Top Channel