F1, Ferrari i besohet Badoer

11/08/2009 10:25

Do te jete Luca Badoer qe do te drejtoje veturen numer 3 te Ferrarit per Cmimin e Madh te Evropes. Lajmin e ka bere te ditur vete skuderia pas largimit te Michael Schumacher.

 “Kemi vendosur t’ia japim Luca Badoer mundesine per te garuar me skuderine pas disa vitesh pune te cmueshme te kryera ne rolin si kolaudator”, theksoi presidenti Luca di Montezemolo, ne faqen zyrtare te Ferrarit.

Ai ka falenderuar gjithashtu edhe Schumacher per kontributin dhe angazhimin e madh qe ka dhene per ekipin. “Kthimi i tij do t’i kishte bere shume mire Formula 1 dhe do kishim pare nje pilot qe lufton per fitore.

Ne emer te Ferrarit dhe te gjithe tifozeve dua ta falenderoj per kontributin e dhene per skuderine”, theksoi Montezemolo.

Top Channel