Skela, Kaljari, perpara Trabzonspor

07/08/2009 09:40

Kaljari duket se ka marre  kryesimin ne garen per te siguruar sherbimet e Ervin Skeles. Mesfushori shqiptar vazhdon te stervitet me ekipin e dyte te Bajern Leverkusenit, madje per nje moment u spekulua se atij do t’i ofrohej kontrate ne baze te paraqitjeve.

Por, drejtuesit e klubit gjerman kane bere te ditur se nuk do te fillojne bisedimet me fantazistin kuqezi per sezonin e ardhshem dhe saktesuan se ai vetem po stervitej, deri sa te gjeje nje skuader.

Zhvillimet me te reja kane bere qe skuadra italiane te shihet si kandidatja me e forte per 32-vjeçarin. Klubi nga Sardenja vazhdon te levize ne merkato per te perforcuar mesfushen per sezonin e ri te Serise A dhe Skela shihet si zgjidhja ideale ne kete repart.

Ne Turqi, ku lojtari kerkohet nga Trabzonspor, jane te bindur se vlonjati mund te provoje edhe nje here aventuren ne kampionatin italian, pas zhgenjimit me Askolin ne pjesen e pare te sezonit 2006-2007. Ne anen tjeter, interesimi i Bazelit duket se eshte zbehur.

Top Channel