Barca ne zi per vdekjen e Robson

31/07/2009 16:10

“Hasta siempre, sir Bobby Robson”. Kjo ishte pershendetja e fundit e Barcelones per legjenden e futbollit qe nderroi jete sot, Bobby Robson. Ne zi edhe Jose Mourinho dhe bota e futbollit.

“Barca eshte ne zi”, shkruan klubi ne faqen e tij te internetit pas lajmit per vdekjen e trajnerit ne sezonin 1996-1997.

Nderkohe Jose’ Mourinho kujton se sa nje njeri i jashtezakoshem dhe me pasion per jeten dhe futbollin ishte ai. “Kishte pasion per jeten dhe sportin dhe kishte nje entuziazem te paprecedent”, eshte shprehur Mourinho.

Mesazhe ngushellimi kane ardhur edhe nga Fabio Capello e Massimo Moratti.

Top Channel