Elano kalon tek Gallatasaraj

30/07/2009 13:45

Gallatasaraj ka blere brazilianin Elano nga Manchester City. 28-vjecari ishte blere nga klubi anglez ne 2007-en nga Shakhtar Donetsku.

Me mberritjen e Tevez, Adebayor e Santa Cruz, tekniku Mark Hughes ka kompletuar repartin e mbrojtjes, duke leshuar ne kete menyre brazilianin per ekipin turk.

Me fanellen e “Citizens”, Elano ka luajtur 80 ndeshje dhe ka realizuar 18 gola.

Top Channel