Bajerni prezanton skuadren e re

28/07/2009 18:50

Bajerni i Mynihut ka prezantuar skuadren e re te sezonit 2009-2010, e cila do te drejtohet nga holandezi Luis van Gal.

Ne merkaton verore mesfushori i klubit gjerman Frenk Riberi nuk eshte shitur edhe pse ka qene nder emrat me te lakuar te merkatos. Oferta me e larte per francezin ishte mbi 70 milione euro nga Reali i Madridid, sipas drejtorit te skuadres se Mynihut, Uli Henes. Ai ka pergenjeshtruar gjithashtu dhe lajmet e disa gazetave sipas se cilave Riberi kishte nje problem ne gju dhe kjo ishte arsyeja qe Reali i Madridit nuk kembenguli per ta marre.

Kontrata qe ka Riberi me skuadren bavareze eshte deri ne sezonin 2011. Ne kete prezantim te skuadres gjermane, nder pretendentet kryesore per fitimin e kampionatit ne kete sezon te ri qe fillon me 7 gusht, eshte bere edhe fotoja zyrtare e skuadres ne prani te tifozerise.

Top Channel