Vritet me arme zjarri Vernon Forrest

27/07/2009 12:30

Ish-kampioni i boksit, Vernon Forrest eshte qelluar per vdekje disa here ne nje lagje ne juglindje te Atlantes, ne SHBA.

Sipas policise, 38 vjecari eshte grabitur dhe pas rezistences qe ka shfaqur eshte qelluar disa here ne shpine. Ende nuk dihen autoret e ngjarjes dhe policia po vijon hetimet.

Forrest ka qene kampion per peshat e lehta ne Federaten Boterore te Boksit (IBF) ne 2001-shin, kampion ne 2002-2003 ne peshat e lehta ne Keshillin Boteror te Boksit (WBC) dhe kampion per peshat e lehta ne vitet 2007-2008 dhe 2008-2009 ne WBC.

Top Channel