F1, enigme gjendja e Felipe Masses

26/07/2009 08:00

Ende nuk ka asnje informacion per gjendjen shendetesore te Felipe Masses, pilotit te Ferrarit i cili u perfshi dje ne nje aksident gjate provave per Cmimin e Madh te Hungarise.

Ne mbremje disa media lokale flisnin per gjendje te rende te brazilianit, me pas komunikata e neurologut te spitalit qe fliste per “deme cerebrale”.

Nderkohe vete skuderia e Ferrarit eshte perpjekur te qetesoje te gjithe duke deklaruar nepermjet zedhenesit te saj se nuk ka asnje rrezik per pilotin e “kokekuqes”.

Mjeku qe merret me kurimin e Masses deklaroi per nje gjendje te rende dhe se nuk dihet ende nese do te kete deme per trurin apo nese eshte e nevojshme per nje nderhyrje tjeter kirurgjikale.

“Vetem neser (sot) do te shikojme nese do te jete e mundur ta zgjojme ose operojme perseri”, eshte shprehur mjeku.

Top Channel