Felipe Massa ne gjendje te rende

25/07/2009 21:55

Felipe Massa mund te jete ne rrezik per jeten. Sipas buletinit mjekesor te spitalit AEK te Budapestit, ku u operua, piloti i Ferrarit eshte ne gjendje kritike dhe do ta kaloje naten ne gjendje kome.

“Kushtet e Massa-s jane te renda. Ka frakture ne koke, me deme cerebrale shume serioze”, ka deklaruar doktori Peter Bazso.

Ai ka refuzuar te beje parashikime mbi jeten e pilotit kur eshte pyetur nga gazetaret nese do te mbijetoje.

“Do te shohim, per momentin nuk e dime. Eshte shume heret per pergjigje”, eshte shprehur Bazso.

Deklarata e tij vjen pas asaj te skuderise se Ferrarit, qe permes nje komunikate per shtyp bente te ditur se operacioni mbi pilotin e Formula 1 kishte perfunduar me sukses.

Top Channel