Arshavin: Largimi i Adebayor? Asnje problem

20/07/2009 11:40

Largimi i sulmuesit Emanuel Adebayor e ka dobesuar shume sulmin e Arsenalit por rusi Arshavin nuk deshiron te mendoje per nje gje te tille.

Duke vleresuar aftesite e togolezit, ai shprehet se “Topcinjte” kane nje trajner shume te afte si Wenger, i cili di te mbushe cdo boshllek dhe te ndertoje nje skuader fituese.

“Adebayor eshte nje sulmues i shkelqyer pasi e gjen rrjeten shume lehte. Por ne kemi Arsene Wenger dhe ai e di shume mire per cfare ka nevoje skuadra. Nese ka nevoje per nje tjeter sulmues ai do ta marre por ne do vazhdojme te jemi kompetitive”, thekson ish sulmuesi i Zenitit.

Top Channel