Ferrara: Juvja ime pretendente

14/07/2009 17:25

Trajneri juventin Ciro Ferrara ka folur per gjendjen ne te cilen ndodhet ekipi, nga ceshtja Kanavaro, Zebina e deri tek Pavel Nedved.

“Juventus eshte pretendent kryesor. Nuk duam te flasim para kohe por ne i dime shume mire objektivat tane. Pas Realit jemi ekipi qe kemi investuar me shume ne kete merkato. Mezi po pres te kem edhe Felipe Melon ne organiken e skuadres.”-u shpreh Ferrara

“Kanavaro eshte nje kampion qe na duhet, kundershtimet e tifozeve per te besoj shume shpejt duhet te marrin fund dhe jam shume i kenaqur qe do te kem ne stafin tim edhe Pavel Nedved.”- shtoi me tej napolitani i pankines bardhezi.

Juventus eshte grumbulluar ne Zvicer per pergatitjet e sezonit te ardhshem ku synojne te pakten nje trofe te madh.

Top Channel