Rusi, filmimi “hard” kap mat diplomatin anglez

11/07/2009 18:35

Nje filmim ka zene ne gracke nje diplomat britanik ne Rusi, duke e detyruar ate te jape doreheqjen nga posti.

Sipas mediave britanike, behet fjale per diplomatin James Hudson, zevendeskonsull ne Ekaterinburg, i cili u filmua teksa bente seks me dy prostituta.

Nderkohe Foreign Office ka hapur nje hetim mbi ngjarjen, ne te cilen dyshohet se jane perfshire sherbimet sekrete ruse.

Media te ndryshme evropiane e kane cilesuar evenimentin si nje lufte spiunesh ruse dhe britanike.

Top Channel