Edhe Vatikani kunder Real

11/07/2009 17:15

Pas Michel Platini dhe Pele edhe Vatikani ka dale kunder shpenzimeve te cmendura te Real Madrid.

“Rreziku i rritjes se cmimeve mund te rrise shanset per falimentim per skuadrat, dhe organizatat kriminale gjithmone gati per te perfituar dhe te investojne parate e pista ne futboll”-thuhet ne faqen zyrtare te internetit te Selise se Shenjte.

Real ka shpenzuar mbi 220 milion euro ne merkaton e kesaj vere ende pa u bere gjysma e sezonit te shitje-blerjeve dhe per kete ka marre kritika te forta nga organizma dhe figura te rendesishme te futbollit boteror.

Top Channel