Real Madrid: 25 milion euro per D’Agostino

10/07/2009 17:30

Real Madrid nuk ka ‘te ngopur’. Madrilenet jane hedhur ne sulm per blerjen e mesfushorit te Udinezes Gaetano D’Agostino duke kenaqur drejtuesit friuliane me oferten e 25 milion eurove.

“D’Agostino mund t’i bashkohet Real Madrid pas disa oresh. Ka disa bisedime ne zhvillim por per momentin nuk ka takime dhe nuk ka zhvillime te reja. Po bisedojme me Real dhe vleren prej 25 milion euro te lojtarit e dini”- tha presidenti i Udinezes Gianpaolo Pozzo per gazeten spanjolle “Marca”.

Duket se pas deshtimit ne rrembimin e mesfushorit te Liverpool, Xabi Alonso Real eshte hedhur ne pisten zevendesuese D’Agostino, i cili para pak ditesh ishte shume prane kalimit tek Juventus.

 

Top Channel