Libertadores, 0-0 ne finalen e pare

09/07/2009 12:05

Finalja e pare e Kupes Libertadores mes argjentinasve te Estudiantes dhe brazilianeve te Cruzeiro ka perfunduar ne barazim me rrjeta te paprekura.

Ky eshte nje hap i madh per skuadren nga Belo Horizonte pasi ndeshja e dyte do luhet ne fushen e Cruzeiro. Humbjen e ka evituar disa here portieri mik, Fabio, pasi ne pjesen e pare dhe ne te dyten, Estudiantes rrezikoi disa here porten e brazilianeve.

Por edhe miqte humben disa raste te pastra per shenim me Kleber dhe Wellington ne 10 minutat e fundit.

Top Channel