Gay dhe Powell: Bolt kundershtar si te tjeret

09/07/2009 17:10

Atleti amerikan Tyson Gay dhe ai xhamajkan Asafa Powell nuk e shohin si problem rekordmenin boteror te “mbretereshes se sporteve” Usain Bolt.

“Ne gare mund te ndodhe gjithcka, edhe kur e vendosa une rekordin e botes askush nuk e priste por ja qe ndodhi. Rezultatet e mia kane qene te kushtezuara nga nje demtim dhe tashme jam shume me mire. Jam ne 85 % te formes time “- u shpreh Powell

Ndersa amerikani Gay kampioni i botes ne fuqi ndjehet me i sigurt ne vetvete.

“Une jam 100 % ne forme dhe mendoj se kam 100 % mundesi per te fituar boterorin edhe nese Bolt perserit kohen e Pekinit 9”69”- tha Gay.

Usain Bolt eshte mungesa e ‘madhe’ ne garat atletike qe do zhvillohen ne Rome duke i hapur udhe perplasjes Gay-Powell ne 100 metersh.

Top Channel