Real Madrid, De Rossi ne objektivin e Perez

08/07/2009 17:00

Real Madrid nuk di te ndalet ne merkaton e kesaj vere, duke synuar nje tjeter goditje te madhe. Pas blerjes se Kaka, Ronaldo dhe Benzema, tashme nje tjeter yll mund te perfundoje ne “Bernabeu”.

Kete here behet fjale per nje lojtar italian dhe ai eshte romanisti De Rossi. Sipas gazetes “Marca”, skuadra e bardhe ka ofruar plot 30 milione euro pas refuzimit te Liverpool per te lene te lire mesfushorin Xabi Alonso.

Keto para do t’i hynin ne pune Romes qe po vuan nga arka e boshatisur. “Nuk i premtojme asgje askujt sepse ndonjehere merkatoja eshte e paparashikueshme. Gjithesesi De Rossi nuk do largohet”, deklaron drejtori sportiv i Romes, Daniele Prade.

Top Channel