NBA, Boston blen Rasheed Wallace

08/07/2009 15:20

Merkatoja e NBA vazhdon me ritme te shpejta dhe kete e tregon blerja me e fundit e Boston Celtic.

Ish kampionet kane arritur te blejne sulmuesin Rasheed Wallace, i cili ka nenshkruar nje kontrate 2 vjecare me 11 milione dollare ne sezon. Ish qendra e Pistons qe eshte ne fund te karrieres, kerkohej nga San Antonio, por treshja Garnett-Allen-Pierce i ka mbushur mendjen te bashkohet me skuadren nga Micigani.

Blerjet e tjera te medha gjate kesaj merkatoje jane ato te Cavaliers qe mori Shaq O’Neal dhe Orlando Magic me Vince Carter.

Top Channel