Partizani, zyrtarizohet Zhupa

07/07/2009 10:00

Edmond Zhupa emerohet zyrtarisht ne krye te stolit te Partizanit. Akordi parimor ndermjet trajnerit dhe presidentit Albert Xhani ishte gjetur prej disa ditesh, megjithate vetem dje atij i eshte dorezuar “timoni” i ekipit.

Ish-zevendesi i Artan Bushatit ne perfaqesuesen U-21 kthehet ne klubin e kuq ne nje moment mjaft te veshtire.

Skuadra, e cila gjate sezonit te ardhshem do te luaje ne Kategorine I, vazhdon te vuaje situaten e paqarte financiare.

Perveç deklaratave per shlyerjen e pagave te nje viti dhe gjetjes se fondeve per edicionin e ardhshem, Xhani ende nuk ka bere ndonje levizje konkrete.

Gjithsesi, kjo nuk e ka ndaluar qe te paraqese objektiva ambicioze per merkaton e veres. Sipas burimeve prane klubit, objektivi kryesor eshte mbajtja e grupit aktual te lojtareve, te cilet me kalimin e diteve po humbasin durimin dhe jane te gatshem te degjojne ofertat nga skuadrat e tjera.

Gjithashtu, ne merkato do te synohet edhe afrimi i emrave te njohur ne kampionatin shqiptar.

Treshja Ahmataj, Ardit Beqiri e Bejzade, te cilet ne sezonin e kaluar ishin pjese e Elbasanit, shihet si boshti i se ardhmes. Po ashtu flitet edhe per tentativa te presidentit qe te riktheje portierin Orges Shehi.

“Gardiani” priti me kot Xhanin qe te paguante skuadren e vitit te kaluar dhe te krijonte siguri financiare, deri sa me ne fund pranoi oferten e Beses se Kavajes.

Megjithate, ende nuk eshte konfirmuar sa te verteta jane keto spekulime. Problemeve financiare te “demave” u shtohet edhe fakti qe ata nuk do te jene pjese e Superiores (ashtu si shpresohej deri me tani).

Natyrisht qe Shehi nuk do te ishte i gatshem te luante edhe nje tjeter vit per “bamiresi”, ndersa Bejzade, Beqiri e Ahmataj presin telefonata nga klubet elitare.

Top Channel