“Emri”, OKB konfirmon takimet e Nimic

13/06/2009 15:35

Organizata e Kombeve te Bashkuara ka konfirmuar lajmet se i derguari i posacem per kontestin greko-maqedonas te emrit, Metju Nimic do te takohet se shpejti me perfaqesuesit e dy shteteve ballkanase.

Nimic do te takohet me dy negociatoret ne seline e OKB-se ne Gjeneve, nderkohe qe ne fillim te korrikut do te zhvilloje vizita ne Shkup dhe Athine.

Nimic pritet te njihet me qendrimin e dy paleve ndaj propozimeve te bera prej tij ne tetor, qe kur u nderprene edhe kontaktet mes qeverise maqedonase dhe asaj greke.

Top Channel