Werder Bremen fiton Kupen e Gjermanise

31/05/2009 09:35

Pas humbjes ne finalen e Kupes UEFA dhe mbylljes se Bundeliges ne nje pozicion jo shume te mire, Werder Bremen me ne fund i eshte gezuar nje trofeu kete sezon.

Skuadra e drejtuar nga Tomas Schaff ka fituar per te gjashten here ne historine e klubit Kupen e Gjermanise pasi mundi ne finalen e Berlinit 1-0 Bayer Leverkusen. Vendimtar ishte goli i Ezil ne minuten e 58-te, i cili shfrytezoi mjaft mire nje asisit te Diegos.

Keshtu braziliani e mbyll me trofe karrieren e tij tek klubi gjerman, pasi sezonin e ardhshem ai do te luaje ne Serie A me Juventusin.

Top Channel