Ronaldo mendon per Shqiperine

29/05/2009 09:15

I zhgenjyer nga deshtimi i tij dhe skuadres se Mançester Junajtid ne finalen e Champions League ne Olimpiko te Romes, te humbur 2-0 ndaj Barcelones, ylli Kristino Ronaldo ka synuar te lere pas kete ngjarje te dhimbshme, dhe ka kthyer syte nga Kombetarja e tij, Portugalia, e cila do te perballet me 6 maj me Shqiperine ne Tirane.

 Duke dashur t’i shmanget pyetjes se gazetareve te shumte ne lidhje me nje largim te mundshem te tij gjate merkatos se kesaj vere, talenti portugez ka theksuar se “Tani do te mendoj per kombetaren. Duhet te ftojme ndeshjet e radhes per te rikuperuar terren ne grupin eliminator te Boterorit 2010”.

Kjo fjali e tij nenkupton se ne sfiden e fundjaves se ardhshme ndaj kuqezinjve te drejtuar nga Josip Kuzhe ne “Qemal Stafa”, objektivi i vetem i Portugalise do te jete fitorja, e cila do t’i mbante ata ende ne rrugen per t’u kualifikuar per Boterorin e Afrikes se Jugut.

Top Channel