Pronari i City-t blen edhe Portsmouth

28/05/2009 16:20

Miliarderi nga Abu Dhabi, Sulaiman al-Fahim verteton zerat duke blere nje tjeter skuader ne Premier League pas Manchester City-t.

Portsmouth eshte tashme ne duart e tij dhe shume shpejt pritet qe ne kete skuader te kryhen investime te medha per ta ringritur ne nivelet me te larta. Lajmin e ndryshimit te pronesise e jep vete faqja zyrtare e klubit “Pompeys” ne internet.

“Portsmouth Football Club pranoi oferten e Sulaiman Al Fahim per blerjen e klubit”, thuhet ne faqen zyrtare te skuadres. Marreveshja eshte arritur dje ne Rome ku Al Fahim dhe ish presidenti Alexandre Gaydamak kane hedhur firmen ne leter. Kete sezon, Portsmouth e mbylli ne vendin e 14-te, duke i shpetuar renies nga kategoria vetem ne ndeshjen e fundit.

Top Channel