Euro League, Motherwell kualifikohet nga UEFA

26/05/2009 21:45

Skuadra skoceze e Motherwell ka fituar nje vend gjate sezonit te ardhshem ne Euro League fale sjelljes shume korrekte te lojtareve ne fushen e lojes gjate gjithe sezonit.

Klubi modest eshte renditur pas dyshes Celtic dhe Glasgow Rangers, por duke qene se keto dy skuadra do marrin pjese ne Champions League, Motherwell i gezohet Europes me evenimentin me te vogel.

Vendimin e ka bere te ditur UEFA, sipas se ciles, formacioni skocez meriton pjesemarrjen ne Euro League fale fair play-t qe ka treguar ne fushe gjate gjithe sezonit. Motherwell u rendit ne vendin e gjashte te kampionatit skocez.

Top Channel