Tirana-Vllaznia nis me perplasjen per biletat

22/05/2009 10:00

Tirana dhe Vllaznia, dy skuadrat te cilat jane ende ne lufte per titullin kampion, i kane kthyer syte tashme nga ndeshja e fundit e sezonit, qe do t’i perballe me njera-tjetren.

Skuadrat, ne prag te kesaj supersfide, kane zgjedhur heshtjen per shtypin, nderkohe qe per sa i perket anes organizative te ndeshjes jane hasur probleme.

Burime te besueshme prane bardhebluve kane bere te ditur se dy klubet jane perplasur per çeshtjen e ndarjes se biletave per ndeshjen e se nesermes. Mesohet se Tirana u ka ofruar shkodraneve gjithe Tribunen D1. Nderkohe qe drejtuesit e Vllaznise pretendonin qe t’i merrnin njehere te gjitha biletat dhe nese nuk i shiteshin t’i kthenin mbrapsht.

Ata nuk ishin te disponueshem per t’i marre te gjitha. Keshtu qe klubi bardheblu ka vendosur t’u vere ne dispozicion shkodraneve vetem shifren e parashikuar nga rregullorja: 5% (rreth 800). 

Top Channel