Belgjike, rasti i gjashte i H1N1

22/05/2009 03:35

Belgjika ka konfirmuar rastin e gjashte me gripin e ri A/H1N1.

Autoritetet shendetesore kane bere te ditur se behet fjale per nje grua te re, e cila ishte kthyer nga nje udhetim ne SHBA javen e kaluar.

Ndersa dy te rinj, te cilet ishin konfirmuar si te infektuar me virusin e ri, tashme jane kuruar plotesisht dhe kane dale nga spitali.

Gjithashtu edhe te infektuarit e tjere, qe akoma jane te shtruar ne spital, paraqesin gjendje te mire shendetesore.

Top Channel