Monaco, Barrichello dominon testet e para

21/05/2009 15:10

Brawn GP ka treguar se do jete makina qe do vendose diktatin edhe ne pisten e Monaco-s ku paraditen e sotme u zhvillua sesioni i pare i provave te lira.

Braziliani Rubens Barrichello ka regjistruar kohen me te shpejte 1:17:189, duke lene pas ferraristin Felipe Massa dhe kampionin e botes, Lewis Hamilton. Ne keto prova ka zhgenjyer kryesuesi i klasifikimit Jenson Button, i cili regjistroi kohen e tete me te mire.

Kohe te mire ka dhene finlandezi i McLaren Heikki Kovalainen me vendin e katert, duke lene pas bashkekombasin e Ferrarit, Kimi Raikkonen.

Top Channel