Effenberg: Beckham s’eshte lojtar i ndershem

20/05/2009 17:05

Stefan Effenberg shfaqet ne skenen mediatike duke sulmuar nje prej emrave me te njohur te futbollit sic eshte David Beckham.

Ish lideri i Bayern Munchen nuk eshte dakort me imazhin qe Beckham ka krijuar, duke dale kunder idese se ai eshte nje kampion ose hero. Per te qene i tille duhet te zoterosh besnikeri, kurajo, fuqi e kapacitet dhe sipas Effenberg, mesfushori anglez nuk i mbulon keto karakteristika, pavaresisht se ai dallohet per profesionalizem te larte.

Duke kujtuar finalen e Champions League te vitit 1999 mes Bayern Munchen e Manchester United, ish mesfushori gjerman shkeput nje mendim edhe per Beckham.

“Kishte shume duele me Becks dhe Roy Keane por David ishte me i dobet. Keane ishte i forte por edhe i ndershem. Ai te dilte perhere perpara, ndersa Beckham vinte nga pas dhe te godiste ne thembren e Akilit. Nuk me pelqen kjo menyre loje”, perfundon Effenberg.

Top Channel