Lazio, Pandev me destinacion Londren ose Torinon

19/05/2009 17:30

Maqedonasi Goran Pandev eshte vene ne qender te vemendjes dhe Lazio mesa duket nuk do te kete mundesi ta mbaje edhe per nje sezon.

Sulmuesi maqedonas ka vene ne gare dy klube te medha si Juventus e Tottenham qe e kerkojne me ngulm, duke pare aftesite e medha teknike dhe fizike te tij. Sipas “Daily Mirror”, skuadra londineze eshte shprehur e gatshme te derdhe 17 milione euro ne arken e klubit bardhekalter.

Tek Tottenham, ballkanasi do t’i bashkohej dyshes Keane-Defoe sepse sulmuesit Bent dhe Pavlyuchenko kane bere gati valixhet. Pandev po luan qe prej 5 sezonesh me skuadren e Lazio-s dhe duket se tashme ne moshen 25 vjecare, aventura e tij me kryeqytetasit eshte mbyllur.

Kontrata skadon ne vitin 2010 dhe Lotitto nuk deshiron ta leshoje me parametrat zero, cka mund te favorizoje shitjen e tij qe kete vere.

Top Channel