“Engjej dhe djaj” kryeson ne SHBA dhe Kanada

18/05/2009 13:50

Pasardhesi i “Kodi i Da Vinci”, “Engjej dhe djaj” ka qene filmi me i ndjekur i fundjaves ne kinemate amerikane dhe kanadeze.

Ne shfaqjen e tij te pare filmi siguroi 48 milione dollare te ardhura, duke lene pas vendin e pare te javes se shkuar, “Star Trek”. Gjithesesi, filmi pati me pak shikues, krahasuar me ate te parin, qe ne javen e prezantimit grumbulloi 77,1 milione dollare ne mak 2006.

Pavaresisht polemikave me Kishen Katolike, filmi bazuar ne romanin e Dan Brown, ato nuk qene aq te ashpra sa te filmit te pare.

Ne renditjen e filmave me te ndjekur, i treti ishte X-Men Origins: Wolverine, qe arketoi 14.8 milione dollare.

Top Channel