NBA, Denver ne finalen e perendimit

14/05/2009 16:05

Denver Nuggets dhuron spektakel dhe emocione ne gjysmefinalen e peste te Konferences se Perendimit kuder Dallas Mavericks, duke e mbyllur serine me shifrat 4-1.

Billups dhe Anthony me 28 e 30 pike kane marre per krahu skuadren, duke e cuar ne finalen kunder Lakers ose Houston. Per Mavericks nuk mjaftoi gjermani Nowitzki me 32 pike, 10 ribaunde e 7 asiste. Minutat me emocionuese kane qene ato te periodes se katert ku loja e Billups dhe Smith ka entuziazmuar te pranishmit ne pallatin e sportit ku takimi eshte mbyllur ne shifrat 124-110.

Kjo eshte finalja e trete e konferences per ekipin e Denver, ndersa sot ne mbremje, Los Angeles Lakers e Houston do perballen per te gjashten here pasi shifrat jane fiksuar 3-2 per kalifornianet.

Top Channel