Marseja fiton ne transferte dhe rimerr kreun

13/05/2009 21:20

Marseja e Lorik Canes ka fituar paster 2-0 ne fushen e Nice duke rimarre perkohesisht e vetme kreun e renditjes se Ligue 1.

Golat per miqte u shenuan ne minuten e 25-te nga Niang dhe Brandao ne minuten e 60-te. Fitore ka arritur edhe Paris Saint Germain 1-0 ne fushen e Le Mans me gol te Mateja Kezman ne minuten e 19-te. Ndalet Lila qe nuk arriti me shume se nje barazim pa gola ne fushen e Toulouse.

Rezultatet e tjera te kesaj jave jane; Auxerre 2-0 Grenoble, Le Havre 2-4 Saint-Etienne, Nancy 2-2 Lorient, Rennes 1-0 Caen, Sochaux 3-0 Monaco, ndersa Valenciennes-Bordeaux po luhet ne keto momente.

Top Channel