“Marca”: Ribery tek Reali, ceshtje e mbaruar

13/05/2009 17:15

Gazeta iberike “Marca” e shikon transferimin e Franck Ribery tek Real Madrid si nje ceshtje te mbyllur.

Sipas te dhenave te kesaj gazete, lojtari francez i Bayern Munchen ka mbeshtetjen e Zinedine Zidane per te ardhur ne Madrid dhe gjate kesaj vere do largohet nga Gjermania per rreth 50 milione euro qe kandidati Florentino Perez ia ka premtuar skuadres bavareze.

Per te ardhmen e sulmuesit eshte siguruar nje kontrate qe do skadoje ne vitin 2014. Nga ana tjeter, ceshtja ngelet e bllokuar pasi Bayern Munchen eshte shume larg brazilianit Diego, i cili duhet te hedhe vetem firmen ne kontraten e ofruar nga Juventusi.

Franck Ribery kerkohet me ngulm edhe nga Barcelona e Manchester United, por me rizgjedhjen e Perez ne krye te Realit duket se francezi do jete me afer kryeqytetit spanjoll.

Top Channel