Werder ne telashe, mungon edhe Per Mertesacker

12/05/2009 17:35

Telashe ne radhet e Werder Bremen qe ne pak dite do te luaje dy finale, Kupen e Gjermanise dhe Kupen UEFA.

Skuadra e Tomas Schaaf nuk do kete ne dispozicion mbrojtesin e qendres Per Mertesacker, nje mungese mjaft e rendesishme per kete skuader. Mbrojtesi i Werder Bremen vuan nga nje demtim i rende dhe do te jete i detyruar te heqe dore nga te dyja ndeshjet finale.

“Nuk do luaje me gjate ketij sezoni pasi nuk duam te rrezikojme per shkak te demtimit te rende qe ai ka”, shprehet tekniku gjerman Schaaf. Nga ana tjeter, edhe mbrojtesi ka konfirmuar se ky sezon eshte mbyllur per te.

Nje mungese mjaft e rendesishme per Werder Bremen ne finalen e Kupes UEFA ne Stamboll kunder Shakhtar Donjetsk do te jete edhe fantazisti Diego.

Top Channel