Premier League, ringjallen shpresat e Newcastle

12/05/2009 15:50

Fitore shume e rendesishme per te ardhmen e skuadres se Newcastle qe ka mundur me rezultatin 3-1 kundershtaret direkte ne luften per te qendruar ne Pemier League, Middlesbrough.

“Magpies” arriten te mposhtin miqte ne ndeshjen hapese te javes se 38-te me gol te Beye, Taylor dhe Martins, ndersa per miqte golin e nderit e realizoi Lovenkrands 4 minuta para fundit. Kjo fitore i sigurin nje ndeshje play out skuadres se Newcastle.
 

 

Klasifikimi;
Manchester United 83
Liverpool 80
Chelsea 77
Arsenal 68
Aston Villa 58
Everton 57
Fulham 50
Tottenham 48
West Ham 48
Manchester City 47
Wigan 42
Stoke  City 42
Bolton 40
Blackburn 40
Portsmouth 38
Sunderland 36
Newcastle 34
Hull City 34
Middlesbrough 31
West Bromwich 31

 

Top Channel