Milani, serish ne rrugen e Ujkanit

12/05/2009 10:05

Fati ben qe rruget e Saimir Ujkanit dhe te Milanit te kryqezohen serish.

Portieri, i cili pritet te aktivizohet si titullar ne miqesoren e sotme, do te luaje per te dyten here brenda dy javeve kunder gjiganteve kuqezi. Ne fakt, 20-vjeçari ka debutuar ne Serine A me Palermon me 26 prill, pikerisht kunder Milanit. Ne ndeshjen e kampionatit italian, Ujkani hyri ne tapetin e “San Siros”, duke zevendesuar te demtuarin Amelia, nderkohe qe te besuarit e Ançelotit fitonin 3-0.

Per 25 minutat e mbetura te takimit, “gardiani” shqiptar nuk lejoi rrjeten te prekej. Ai neutralizoi disa momente te rrezikshme ne zonen e sicilianeve dhe me paraqitjen qe beri fitoi simpatine e specialisteve te futbollit pertej Adriatikut.

Fakti interesant eshte se pas fershellimes finale, Kaka iu afrua Ujkanit dhe e pergezoi per ndeshjen qe zhvilloi, komplimente te cilat i dhane te drejte edhe te “mburrej”.

Top Channel