Vdekja e civileve, SHBA pranojne pergjegjesine

08/05/2009 09:05

Disa funksionare te Pentagonit kane pranuar pergjegjesite per bombardimet e kryera ne Farah te Afganistanit, ku humben jeten mbi 100 civile.

Lajmin e ben te ditur “New York Times” ne edicionin on line te saj, duke iu referuar burimeve qe kane zgjedhur te mbeten anonim.

Rezultatet e hetimit per masakren, i hapur nga Shtetet e Bashkuara, pritet te publikohen sot dhe sipas disa burimeve ato do te tregojne pikerisht pergjegjesine e SHBA ne vdekjen e civileve.

Top Channel