Korce, bie ne “gracke” banda e grabitesve

08/05/2009 08:50

Policia e qytetit te Korces ka zhvilluar nje operacion kunder nje bande te rrezikshme grabitesisht, pergjegjese per nje seri vjedhjesh.

Sic njoftojne burimet policore lokale, permes operacionit te koduar me emrin “Gracka” kane rene ne pranga 6 persona.

Sipas burimeve, personat ne fjale, emrat e te cileve nuk behen te ditur, kane kryer plot 13 vjedhje.

Burimet shtojne me tej se materialet dhe provat e mbledhura gjate operacionit i kane kaluar prokurorise per hetim te metejshem.

Top Channel