Trajneri Kola, lot pas deshtimit ne Kupe

07/05/2009 08:45

Goli i Zeqirit ne sekondat e fundit, fershellima finale e gjyqtarit Pashaj  dhe lojtaret e Tiranes, te cilet shtrihen te
zhgenjyer ne tapetin e “Niko Dovanes”.

Kjo ishte pamja ne syte e te gjitheve, pas finales se Kupes, te humbur 2-1 perballe Flamurtarit. Megjithate, personi qe
eshte deshperuar me shume per deshtimin ne trofeun e dyte per nga rendesia ka qene padyshim trajneri Agustin Kola. Ne
perfundim te ndeshjes, ai ka shtrenguar dhembet perpara mikrofonave, duke i uruar vlonjatet per triumfin.

Por, sapo eshte futur ne dhomat e zhveshjes, drejtuesi i stolit bardheblu nuk ka arritur t’i mbaje lotet. Burime prane 23-here kampioneve te Shqiperise pohuan se ai e ka ndjere me shume se te gjithe humbjen, madje e kishte te veshtire
te largohej nga stadiumi i Durresit.

Pas humbjes ne Kupe, tashme Tirana do te perqendrohet maksimalisht ne Superiore, ku renditet ne vendin e dyte, me nje pike
me pak se Vllaznia. Kola do te vazhdoje te jete ne krye te ekipit, per te tentuar triumfin ne kampionat, kur
kane mbetur edhe tri jave nga mbyllja, edhe sepse kryedonatori Refik Halili deklaroi se tekniku nuk do
te behet “koke turku”.

Top Channel