Shqiperia njeh rivalet ne “Peskara 2009”

07/05/2009 09:30

Shqiperia ka njohur kundershtaret per sportet ne skuader, per Lojerat Mesdhetare Peskara 2009. Ne Universitetin “Gabriele D’Annunzio” te Kietit, u hodh shorti per ekipet pjesemarrese ne evenimentin qe zhvillohet nga 25 qershori deri me 5 korrik.

Perfaqesuesja e futbollit, e cila do te drejtohet nga Artan Bushati, do te luaje ne Grupin D, se bashku me Spanjen dhe Tunizine. Dy skuadrat e para ne kater grupe kualifikohen ne fazen pasardhese.

Me e ashper “lotaria” per Kombetaren e basketbollit.  Skuadra e meshkujve ndodhet ne Grupin B, me Italine, Turqine, Malin e Zi dhe Libine, ndersa ajo e femrave ne Grupin A, me Italine e Kroacine.

Shqiperia e volejbollit per femra do te luaje ne Grupin A se bashku me Greqine, Turqine dhe Bosnje-Hercegovinen. Ne anen tjeter, pas shortit meshkujt e rrjetes e shohin veten ne Grupin B, ku ndodhen edhe Spanja, Turqia, Mali i Zi dhe Tunizia. Ne hendboll, kuqezinjte perfaqesohen vetem me ekipin e meshkujve, ku do te luajne ne Grupin A me Francen, Algjerine, Sllovenine e Serbine

Top Channel