Ajaks, Van Basten le pankinen

06/05/2009 15:45

Ajax ka komunikuar largimin e trajnerit Marco van Basten pas nje eksperience jo shume pozitive.

Ish timonieri i kombetares se Holandes nuk ka mundur te qendroje tek klubi bardhekuq, pavaresisht deshires se madhe per te vazhduar punen me skuadren nga Amsterdami.

“Arsyeja kryesore e vendimit te marre nga Van Basten eshte se ai nuk arriti te permbushte objektivat dhe nuk ndihej i sigurt se skuadra mund te permiresohej gjate sezonit te ardhshem”, thuhet ne nje komunikate zyrtare te publikuar nga klubi me legjendar holandez.

Ajaks e mbylli kete sezon ne vend te dyte me plot 12 pike me shume se Az Alkmaar qe u shpall kampion disa jave para se kampionati te mbyllej.

Top Channel