Barcelona pa Henry, Arsenal rigjen Van Persie

04/05/2009 15:45

Pak ore para ndeshjeve qe do percaktojne finalen e Champions League, trajneret e skuadrave marrin sinjale pozitive dhe dhe negative nga infermierite.

Keshtu, Barcelona do luaje kunder Chelsea me nje mungese shume te madhe ne sulm. Francezi Thiery Henry nuk do jete i pranishem ne tapetin e gjelber te “Stamford Bridge” per shkak te nje demtimi ne gju te pesuar ne ndeshjen kunder Real Madrid. Ky demtim  do ta mbaje per dy jave larg fushave bomberin katalanas.

Nga ana tjeter, Arsenal do kete te gatshem holandezin Robin Van Persie. Lojtari e ka marre veten pas demtimit te pesuar ne FA Cup ku Arsenal u mund nga Chelsea. Me rikthimin e Van Persie, Arsene Wenger mund te marre fryme i qete pasi holandezi eshte nje lojtar qe ka treguar se di te luaje kunder mbrojtjes hermetike te Manchester United.

Top Channel