NBA, spektakel ne perballjen Boston-Chikago

01/05/2009 15:45

Mesohen skuadrat e para gjysmefinaliste te NBA per dy konferencat perkatese.

Mbremjen e djeshme eshte zhvilluar nje takim qe do hyje ne histori mes dy rivaleve te vjeter, Boston Celtic dhe Chikago Bulls ku kampionet aktuale te NBA kane bere nje mrekulli duke e cuar perballjen ne ndeshjen e shtate. Takimi eshte mbyllur 128-127 pas 3 koheve shtese dhe 51 pikeve te shenuara nga Ray Allen e 19 asisteve te Rondo. Per Bulls-at nuk mjaftuan 51 pike te Salmons dhe loja e mire e dyshes Noah e Rose.

Perfundojne kete faze me sukses Orlando Magic e Houston Rockets. Skuadra nga Florida mundi Philadelphia 114-89 duke e mbyllur serine 4-2, ndersa Rockets triumfuan ne “Toyota Center” 92-76 ndaj Portland Trail Blazers.
 

Top Channel