Cmimi i Madh i Bahrein, Trulli ne Pole Position

25/04/2009 14:05

Toyota dominoi ne provat zyrtare te vlefshme per Cmimin e Madh te Bahrain. 

Jarno Trulli vendosi Pole Position-in e pare qe prej 2005, i ndjekur nga shoku i tij i skuadres Timo Glock.

Fituesi i Cmimit te Madh te Kines, Sebastian Vettel ishte piloti i trete me i shpejte, duke lene pas kryesuesin aktual te renditjes ne Formula 1, Jenson Button me Brawn.

Serish paraqitje jo e mire e Ferrari-t, pasi pilotet e kesaj skuderie Felipe Massa dhe Kimi Raikkonen, u renditen perkatesisht ne vendin e 8-te dhe te 10-te.

Kampioni i botes ne fuqi Lewis Hamilton do te niset neser prej vendit te peste, ndersa Mark Webber prej te 19-it.

Gara per Cmimin e Madh te Bahreinit do te zhvillohet te dielen ne oren 14:00 dhe si gjithnje do te transmetohet direkt ne Top Channel.

Top Channel