Real-Barca, sfida vazhdon

22/03/2009 21:35

Vazhdon ne Primera Division sfida mes Barcelones dhe Realit te Madridit per titullin kampion. Vetem per pak ore madrilenet kane ngushtuar ndjeshem diferencen me katalanasit pasi fituan 3-0 ndaj Almeires.

Ne pjesen e pare skuadra e Huande Ramos nuk arriti te dilte ne lojen e saj, megjithate Marcelo nga distanca ndryshon shifrat ne 1-0.

Me fillimin e pjeses se dyte ka qene Huntelar qe konfirmon formen e tij shume te mire duke dyfishuar rezultatin dhe ka qene serish ai i cili finalizon nje tjeter aksion te nisur nga dy holandezet e tjere Shnaider dhe Roben.

Nuk ka zgjatur shume dhe ka ardhur kunderpergjigjia e Barcelones, nje reagim nga ato qe mbahen mend gjate.

Katalanasit shkaterruan 6-0 Malagan ne Kamp Nou. E fillon Ksavi serine e gjate te golave per te vazhduar me pas me treshen tashme te frikshme Mesi, Eto dhe Henri.

Argjentinasi ben mrekulline ne golin e dyfishimit te rezultatit, me pas ishte radha e francezit per te kaluar portierin dhe me pas per te shtyre topin ne rrjete dhe Eto me nje goditje diagonale le shenjen e tij ne kete ndeshje, per t’i lene radhen Alvesh per golin e peste dhe per t’u rikthyer serish ne golin e tij te dyte personal dhe te gjashtin per kete ndeshje.

Kjo fitore e con serish ne 6 pike diferencen mes dy skuadrave ne kreun e Primera Divisionit.