Koreja e Veriut refuzon ndihmat e SHBA

17/03/2009 19:30

Shtetet e Bashkuara te Amerikes kane deklaruar se Koreja e Veriut ka refuzuar ndihmat amerikane ne forme ushqimi.

Zedhenesi i Departamentit te Shtetit, Robert Wood tha se Pheniani nuk ka dhene asnje arsye per refuzimin e dergesave amerikane me ndihma ushqimore.

Vendimi vjen ne nje kohe mosmarreveshjesh mbi programin berthamor koreanoverior dhe mbi planet e Phenianit qe te lancoje nje satelit ne hapesire ne muajin prill.

Top Channel